פגישה עסקית בבית קפה, מוכר למס?


30Jan


בעלי עסקים קטנים, עוסקים פטורים, עוסקים מורשים  נוטים לקיים פגישות עסקיות בבתי קפה או מסעדות. ע"פ הוראת מס הכנסה ארוחות במסעדות וכן ישיבה בבית קפה עם לקוח אינה מהווה הוצאה עסקית ואינה מותרת בניכוי. הנושא מקומם בעלי עסקים רבים אשר אינם שוכרים משרד ואת הפגישות העסקיות  שלם מקיימים בבתי קפה ולמעשה אינם יכולים להכיר בהוצאות אלה כהוצאה מותרת למס הכנסה. 

על פי סעיף 17 לפקודת מס הכנסה הוצאה תותר בניכוי במידה ושימשה לצורך הפקת ההכנסה. על אותה הוראה אכן ישיבה בבית קפה ומסעדה עם אותו לקוח בהחלט משמשת לצורך הפקת ההכנסה אולם רשות המיסים אינה מקבלת את זה.

מס הכנסה כן מתיר להכיר בהוצאות כיבוד קל במקום העסק בלבד,  כיבוד ייחשב קפה, תה, סוכר, עוגיות וכ..  גם הוצאות הכיבוד יוכרו רק ב80% מסך ההוצאה על פי תקנות מס הכנסה.

הוצאה מוכרת בתי קפה ומסעדות - באיזה מקרה ההוצאה כן תוכר?

תקנות מס הכנסה קובעות כי אירוח עיסקי של אדם מחו"ל  תוכר מלוא ההוצאה ברמה סבירה כמובן על פי כללי ההכרה בהוצאה, קריי שמירת אסמכתא מתאימה, רישום מתאים של הלקוח/הספק תיאור הקשר העסקי, מספר ימי הביקור וכ....





* כתובת הדואר האלקטרוני לא תפורסם באתר.